Trafikimi I qënieve njerëzore

Ditën e sotme drejtoria e shkollës në bashkëpunim me drejtorinë e policisë qarku Durrës organizuan nje takim sensibilizues me qeverinë e nxënësve, me tematikë: “Trafikimi I qënieve njerëzore”.

Nxënësit u njohën me këtë fenomen dhe mënyrat se si mund të ndihmojnë për parandalimin e trafikimit  të qënieve njerëzore.

Ndërgjegjësimi  ndikon drejtpërdrejt në minimizimin dhe zhdukjen e kësaj plage  të shoqerisë.

Morën pjesë në këtë bashkëbisedim drejtori I shkollës z. Fatmir Merkuri, drejtuesja e  senatit znj. Jasmina Agaj, psikologia znj. Xhemaile Shqopa, oficeria e zyrës trafiqeve znj.Roberta Pacani, dy NSPK për edukimin  e brezit të ri z.Arben Hushi, znj.Mirela Bushkola dhe inspektori I zonës z. Qani Xhixha.